Digitalizace řízení výrobních procesů s kanbanovou kartou
Eprin - ve službách identifikace
Kanban_1
Pro našeho zákazníka z oblasti průmyslové výroby jsme zavedli systém digitálního řízení kanbanových karet pomocí real-time lokalizačního systému. Naše řešení je postaveno na lokalizačním systému SEWIO, které umožňuje monitoring pohybu objektů v definovaném prostoru a v reálném čase. Svojí podstatou doplňuje systém GPS o indoorovou část. Díky naší webové aplikaci má zákazník k dispozici kompletní přehled produktů rozpracované výroby přímo ze systému.
 

Cíl projektu

Cílem projektu bylo vytvoření jednoduchého řešení pro okamžité vyhledání rozpracované výroby se zavedením přesného systému Track & Trace.
 
Další cíle projektu byly urychlit proces vyhledání všech rozpracovaných produktů týkajících se projektů, opatřit standardní kanbanovou kartu časovou značkou a sledovat jednotlivé výrobní procesy z pohledu trávení času v jednotlivých oblastech výroby.
Tento speciálně vyvinutý lokalizační systém byl navržen speciálně pro provoz s vysokým výskytem kovových prvků. Sestavou antén ve výrobní hale jsou jednotlivé digitální kanbanové karty zobrazovány na mapě a pravidelně sledovány naší aplikací. Kanbanové karty jsou opatřeny speciálním nosičem s UWB čipem, který udává svoji polohu podobně jako GPS. Součástí je také real-time sledování s historií a časovou značkou, která vystihuje doby přítomností v předem stanovených zónách.
 
Kanban_2

Jak řešení funguje? 

Operátoři na začátku výrobního procesu spárují průvodku pomocí systému čárových kódů s nosičem a založí tuto digitální kanbanovou kartu k produktům na paletu. Tyto palety pak procházejí výrobním procesem s rozpracovanou výrobou, jsou mnohdy převáženy mezi jednotlivými procesy a ukládány na volná místa.
Při jednotlivých kontrolách kvality či vyhledávání rozpracované výroby je na jednotlivých PC stanicích k dispozici aplikace, která umožňuje po načtení čárového kódu vyhledávaného produktu zobrazit polohu s přesností na 50 cm.
Systém umožňuje vybrat i celý projekt a zobrazit více produktů na ploše. V poslední fázi výrobního procesu je výroba ukončena a spojení papírové průvodky s nosičem je zrušeno. V systému pak lze historicky vyhledat, kdy byla průvodka s daným produktem spárována.
 

Důvody nasazení

  • Neúnosné a zdlouhavé vyhledávání produktů. V průměru 15 minut na zakázku
  • Zdržení procesů při ověření kvality výroby.
 
Celý systém je vysoce efektivní a vypracován přesně na míru požadavkům zákazníka. Více o RTLS systému si přečtěte zde.
Eprin

Zaujalo vás naše řešení s RTLS lokalizací?

Navrhneme pro vás aplikaci na míru.
Můžete nás rovnou
Kontaktovat
EPRIN spol. s r.o.
Podnikatelská 6
612 00 Brno
e-mail: eprin@eprin.cz
telefon: +420 538 707 200
www.eprin.cz
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.