Eprin
CZ|EN
Domovská stránkaAktualityProduktové aktualityDůkladná dezinfekce zařízení Zebra

Mytí rukou je důležité, stejně jako čištění zařízení, které používáte každý den

13.3.2020-cisteni_zarizeni_Zebra
Dezinfekce mobilních terminálů, tabletů, tiskáren, snímačů a dalších zařízení je důležitá a klíčová pro kontrolu hygienických podmínek na pracovištích. Existují však správné a nesprávné způsoby jak ji provádět.
 

Vzhledem ke kritické situaci spojené s virovou nákazou koronavir COVID-19 je zde řada postupů, jak správně vyčistit všechna zařízení, abychom co nejlépe chránili své zaměstnance, kteří s nimi přijdou do styku v nemocnicích, skladech, obchodech a dalších. Tyto postupy se týkají celého portfolia mobilních terminálů, čteček, tiskáren a jiných zařízení, které slouží v nejrůznějších oblastech průmyslu.

Čisticí prostředky, které využívá v rámci svých směn řada pracovníků, jsou jedním ze zasadních požadavků, se kterými každý výrobce zařízení musí už při samotném designu počítat. Je třeba zákazníkům poskytnout jasné pokyny, jak tato nasazení zařízení co nejúčinněji vyčistit a vydezinfikovat. 

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba zvážit při zavádění pokynů pro dezinfikování vašich produktů Zebra, je to, že pokyny výrobce, jak čistit zařízení a co čistit, se liší pro každého zařízení a neexistuje univerzální postup pro všechny produkty.

  • Podrobné pokyny, jak dezinfikovat zařízení určená pro zdravotnictví jsou pod těmito linky: snímačetiskárny a mobilní terminály.
  • U zařízení Zebra, která nejsou primárně určená pro zdravotnictví, vyhledejte na oficiální produktové stránce přesný model v části „support“ a přejděte k části „pokyny k čištění“ (tzv. cleaning insturions section). Například uživatelská příručka TC57 obsahuje tyto podrobné informace od strany 212. Jednoduše vyhledejte v dokumentu text „clean“.
V uživatelských příručkách naleznete podrobné pokyny, jak důkladně vydezinfikovat kryt, klávesnici, obrazovku aj. Rovněž se dozvíte, které čisticí prostředky jsou bezpečné a které nikdy nepoužívat, následná preventivní opatření a doporučené postupy pro manipulaci se zařízením během procesu čištění. Proto si je podrobně pročtěte dříve, než zahájíte samotný proces čištění. V případě dotazů se můžete kdykoli obrátit na náš tým produktové podpory.
 
Pro více informací si můžete stáhnout dokument „Osvědčené postupy a zkušenosti pro prevenci infekce“ napsaný Darrelem Hickem, který je uznávaným odborníkem v oblasti kontroly infekcí. Přestože je tento dokument určen primárně pro zdravotnictví, naleznete v něm i doporučení napříč všemi průmyslovými odvětvími i postupy k přijímání dalších opatření na ochranu zdraví vašich zaměstnanců a zákazníků.

Důrazně doporučujeme, abyste ve vaší společnosti co nejdříve přijali tyto zásady ochrany, čištění a dezinfekce zařízení dle pokynů výrobce. Pomůže vám to správně vydezinfikovat a vyčistit všechna vaše zařízení a hlavně váš tým ujistit, že děláte maximum, aby se vaše zařízení nestaly potencionálním zdrojem nákazy nebezpečných virů jako je právě COVID-19.

Umíme svojí práci a rozumíme Vašim potřebám. Více než 30 let zkušeností v oboru automatické identifikace.
Kontaktujte nás
Evrospká unie
Tento projekt INOVATIVNÍ SYSTÉM SLUŽEB PODPORUJÍCÍCH AUTOMATIZACI je spolufinancován Evropskou unií.
Ministerstvo průmyslu a obchodu
South Moravia
This international sales marketing campaign was realized with the financial support of the South Moravian Region through the Project „Centre for International Trade“
Centre trade