Eprin
CZ|EN

Automatické aplikátory etiket

Automatický aplikátor etiket je šikovné zařízení, které vám umožní velmi rychle vytisknout velké množství etiket s vysokou přesností. Lze  ho konfigurovat na levé i pravé provedení. Za minutu zvládne vyprodukovat až 50 metrů etiket s přesností od 0,4 do 1 mm. Automatické aplikátory etiket můžete jednoduše přenastavit, takže změníte rychlost podávání etiket, citlivost snímače mezery nebo pozici etikety na výrobku. Automatické aplikátory švýcarské značky COLLAMAT vám umožní rychlou změnu na jiný typ výrobku.  

Etiketovací robotické pracoviště ERP100

Etiketovací robotické pracoviště ERP100
Naše etiketovací robotické pracoviště, neboli ERP, je sestaveno za účelem označení, verifikace a skládání produktů do balících boxu. Řešení SW aplikace je postaveno na míru potřebám zákazníka. Označení produktů etiketou zabezpečuje přesný a rychlý aplikátor Collamat, verifikace vytištěných informací a kontrola správnosti produktu je prováděna kamerovým systémem Omron Microscan a skládání produktů do specifických balících boxů je prováděno pomocí bezchybného robota FANUC. Několik pracovních procesů na jednom místě! Pracoviště ERP je určeno k: vytištění a nanesení etikety na produkt, verifikaci správné pozice etikety na produktu, verifikaci správnosti přiřazení produktu a etikety, založení správně označených produktů do zásobníku v předvoleném množství, vyřazení nevyhovujících produktů.   Jak zařízení funguje?. Zadání pro výrobu se provádí na ovládacím panelu. Aplikační cyklus se spustí v okamžiku, kdy obsluha založí produkty na dopravník. Součástí řešení je přesný aplikátor etiket Collamat, který je doplněn kolmým pístem pro správné nanášení etiket. Horní a dolní poloha pístu aplikátoru je spolehlivě indikována čidly. Aplikační hlava je vybavena gumovou vrstvou pro dobré nalepení etikety a snadné najíždění etikety v aplikátoru umožňuje přifukovací trubička. Jakmile je etiketa nanesena a potištěna na produktu je dalším krokem verifikace správnosti údajů na etiketě a kontrola správnosti produktu pomocí kamerového systému Omron Microscan nebo Keyence. Poslední součástí je robotická paže FANUC se sofistikovaným systémem savek, která přenáší daný produkt do balícího boxu na linku.
Zobrazit detail

Aplikační robotické pracoviště ARP

Aplikační robotické pracoviště ARP
Aplikační robotické pracoviště je zařízení určené k označování produktu etiketou na jeho čelní a boční straně. Toto označení provádí robotický systém FANUC s tou nejvyšší přesností. Robotické rameno Fanuc ARC Mate vykonává pohyb v prostoru po určených drahách s cílem zabezpečit základní činnosti. Etiketa je před umístěním na stoh potištěna informacemi získanými z IS zakazníka, následně je opatřena tavným lepidlem a řízeným pohybem je umístěna do požadovaných míst stohu. Pracovní cyklus je zahájen startovacím signálem, která ARP obdrží od dopravníkové linky. Signál je generován v okamžiku, kdy toto čidlo rozpozná, že stoh produktu je umístěn v pozici určené pro označování etiketami. ARP je osazen robotickým systémem, který zabezpečuje spolu s PLC jednotkou ARP následující základní činnosti: Odebrání vytištěné etikety z výstupní štěrbiny tiskárny na čelní plochu aplikační hlavy Podržení navedené etikety na aplikační hlavě Nanesení tavného lepidla na etiketu Nalepení etikety na určené místo stohu produktů
Zobrazit detail

Aplikátor COLLAMAT C2610 ECO

Aplikátor COLLAMAT C2610 ECO
Automatický aplikátor etiket za cenu ručního.   Aplikátor etiket s označením C2610 ECO rozšiřuje širokou nabídku švýcarské výrobní firmy Collamat Stralfors AG o jednoduché zařízení za minimální cenu. Základní filozofie výrobce na snadné ovládání a malé prostorové nároky samozřejmě zůstávají zachovány také u tohoto typu. Kompaktní aplikátor C2610 ECO je vybaven systémem fixní odnímací hrany a odpruženého zažehlovacího válečku. Hnací jednotka s krokovým motorem vyniká především vysokou přesností nanášení ± 0,5mm při volitelné rychlosti 3 až 15 metrů za minutu. Podle dispozičního uspořádání je možné konfigurovat provedení aplikátoru R – pravé nebo L –levé.  
Zobrazit detail

Aplikátor COLLAMAT C3600

Aplikátor COLLAMAT C3600
Vynikající výsledek za skvělou cenu. Multifunkční etiketovací systém Collamat© 3600 je vynikající řešení pro širokou škálu aplikací s minimálními investičními náklady. Je kompaktní, prostorově nenáročný, snadno integrovatelný, s jednoduchým ovládáním a rozšiřitelný o různé moduly například termotransfer tiskárny EASYPRINT k dotisku proměnných údajů na etiketu před její aplikací na výrobek a mnohé doplňující příslušenství. Díky své přesnosti nanášení ±1 mm a volitelné rychlosti 3 až 20 metrů za minutu nabízí optimální řešení pro automatickou aplikaci etiket ve většině provozů.
Zobrazit detail

Aplikátor COLLAMAT C4310 ECO

Aplikátor COLLAMAT C4310 ECO
Nejprodávanější model z řady Economy.  Aplikátor etiket C4310 ECO nachází své uplatnění zejména u výrobních linek se standardním výkonem. Základní filozofie výrobce na snadné ovládání, dlouhou životnost a malé prostorové nároky samozřejmě zůstávají zachovány také u tohoto typu. Kompaktní aplikátor C4310 ECO má integrovanou odvíjecí jednotku o průměru 350mm, nosné rameno délky 700mm a je vybaven systémem fixní odnímací hrany s odpruženým zažehlovacím válečkem pro vymezení výšky výrobku v rozmezí ± 5mm. Hnací jednotka s krokovým motorem vyniká především vysokou přesností nanášení ± 0,7mm při rychlosti výrobku v rozmezí 1 - 25 m /min. Pokud požadujete operativní potisk etiket, rozšíříme Váš aplikátor o tiskárnu INK-JET nebo termorazicí jednotku. Podle dispozičního uspořádání můžete volit konfiguraci provedení aplikátoru R – pravé nebo L –levé.  
Zobrazit detail

Aplikátor COLLAMAT C6600

Aplikátor COLLAMAT C6600
Vysoký výkon, ucelené řešení. Díky své modularitě může tento systém vyhovět téměř všude, kde potřebujete přesně aplikovat etiketu. Mikroprocesorem řízený krokový motor dovoluje dosáhnout rychlosti až 30 metrů za minutu při zachování vysoké přesnosti nanášení ± 1 mm. Rychlost aplikace se sama mění automaticky v závislosti na rychlosti dopravního pásu pomocí speciálního snímače (Incremental encoder). Kombinací dvou zařízení Collamat© 6600 získáte systém pracující nonstop, aniž by bylo zapotřebí zastavit linku při zakládání nového kotouče etiket. Rovněž aplikace etiket přes hranu bez nutnosti zastavit při aplikaci produkt je pro Collamat© 6600 hračkou. Parametry etiketování lze nastavit pro každý druh etiket. Uložená data zůstávají aktivní i pokud zařízení vypnete. Výkon až 1000 etiket za minutu Vám otevírá nové možnosti v označování Vašeho zboží!
Zobrazit detail

Aplikátor COLLAMAT C7310 ECO

Aplikátor COLLAMAT C7310 ECO
Maximální výkon v ekonomické řadě.  Technické parametry aplikátoru C7310 ECO předurčují jeho nasazení na výkonné výrobní linky v různých průmyslových odvětvích. Základní filozofie výrobce na snadné ovládání, dlouhou životnost a malé prostorové nároky samozřejmě zůstávají zachovány také u tohoto typu. Kompaktní aplikátor C7310 ECO má integrovanou odvíjecí jednotku o průměru 350mm, nosné rameno délky 700mm a je vybaven systémem fixní odnímací hrany s odpruženým zažehlovacím válečkem pro vymezení výšky výrobku v rozmezí ± 5mm. Hnací jednotka se silným krokovým motorem vyniká především vysokou rychlostí v rozmezí 1 – 50 m/min a přesností nanášení ± 0,7mm. Pokud požadujete operativní potisk etiket, rozšíříme Váš aplikátor o tiskárnu INK-JET nebo termorazicí jednotku. Podle dispozičního uspořádání můžete volit konfiguraci provedení aplikátoru R – pravé nebo L –levé.
Zobrazit detail

Aplikátor COLLAMAT S50/S100

Aplikátor COLLAMAT S50/S100
Aplikátory etiket Collamat® S 50 a S 100 jsou odpovědí na požadavky a flexibilitu při různých úlohách označování.Díky jedinečnému designu, nejmodernějšímu integrovanému řídícímu a komunikačnímu systému, komponentům s vysokým zatížením v litém hliníku a různých rychlostech se Collamat® S 50 a S 100 řadí na přední příčky mezi aplikačními zařízenímu. Collamat® S 50 disponuje maximální operační rychlostí 3 – 50 m/min (9.8 – 164 ft / min) a Collamat® S 100 nabízí maximální rychlost 3 – 100 m/min (9.8 – 328 ft / min) Jde o nejkomplexnější a nejpružnější etiketovací jednotky na trhu.
Zobrazit detail
Spolupracujeme s významnými partnery
Více než 27 let zkušeností v oboru automatické identifikace
Umíme svoji práci a rozumíme Vašim potřebám
Kontakt
BrnoPodnikatelská 2956/6, B3, Brno +420 538 707 200
Zaregistrujte se k odběru novinek
Projevením souhlasu souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů pro účel zasílání obchodních sdělení. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti najdete v Podmínkách ochrany osobních údajů.
Newsletter