Eprin
CZ|EN

Aplikátory a roboty - EPRIN

Produkty z kategorie Aplikátory a roboty - EPRIN

Etiketovací robotické pracoviště ERP100

Etiketovací robotické pracoviště ERP100
Naše etiketovací robotické pracoviště, neboli ERP, je sestaveno za účelem označení, verifikace a skládání produktů do balících boxu. Řešení SW aplikace je postaveno na míru potřebám zákazníka. Označení produktů etiketou zabezpečuje přesný a rychlý aplikátor Collamat, verifikace vytištěných informací a kontrola správnosti produktu je prováděna kamerovým systémem Omron Microscan a skládání produktů do specifických balících boxů je prováděno pomocí bezchybného robota FANUC. Několik pracovních procesů na jednom místě! Pracoviště ERP je určeno k: vytištění a nanesení etikety na produkt, verifikaci správné pozice etikety na produktu, verifikaci správnosti přiřazení produktu a etikety, založení správně označených produktů do zásobníku v předvoleném množství, vyřazení nevyhovujících produktů.   Jak zařízení funguje?. Zadání pro výrobu se provádí na ovládacím panelu. Aplikační cyklus se spustí v okamžiku, kdy obsluha založí produkty na dopravník. Součástí řešení je přesný aplikátor etiket Collamat, který je doplněn kolmým pístem pro správné nanášení etiket. Horní a dolní poloha pístu aplikátoru je spolehlivě indikována čidly. Aplikační hlava je vybavena gumovou vrstvou pro dobré nalepení etikety a snadné najíždění etikety v aplikátoru umožňuje přifukovací trubička. Jakmile je etiketa nanesena a potištěna na produktu je dalším krokem verifikace správnosti údajů na etiketě a kontrola správnosti produktu pomocí kamerového systému Omron Microscan nebo Keyence. Poslední součástí je robotická paže FANUC se sofistikovaným systémem savek, která přenáší daný produkt do balícího boxu na linku.
Zobrazit detail

Aplikační robotické pracoviště ARP

Aplikační robotické pracoviště ARP
Aplikační robotické pracoviště je zařízení určené k označování produktu etiketou na jeho čelní a boční straně. Toto označení provádí robotický systém FANUC s tou nejvyšší přesností. Robotické rameno Fanuc ARC Mate vykonává pohyb v prostoru po určených drahách s cílem zabezpečit základní činnosti. Etiketa je před umístěním na stoh potištěna informacemi získanými z IS zakazníka, následně je opatřena tavným lepidlem a řízeným pohybem je umístěna do požadovaných míst stohu. Pracovní cyklus je zahájen startovacím signálem, která ARP obdrží od dopravníkové linky. Signál je generován v okamžiku, kdy toto čidlo rozpozná, že stoh produktu je umístěn v pozici určené pro označování etiketami. ARP je osazen robotickým systémem, který zabezpečuje spolu s PLC jednotkou ARP následující základní činnosti: Odebrání vytištěné etikety z výstupní štěrbiny tiskárny na čelní plochu aplikační hlavy Podržení navedené etikety na aplikační hlavě Nanesení tavného lepidla na etiketu Nalepení etikety na určené místo stohu produktů
Zobrazit detail

Označovací systém EPRIN EZP810_4

Označovací systém EPRIN EZP810_4
Označování palet na otočném dopravníku.   Zařízení EZP810_4 je vybaveno aplikační hlavou s pohybem v lineární ose. Tento sytém je vhodný pro označování palet z boční strany na dopravníkové dráze. V případě požadavku pro označení palety z více stran je možné využít sekce otočného dopravníku (točny). Palety hotových výrobků jsou takto označeny logistickou etiketou dle standardu GS1. Komfortní ovládání a řízení pracovní operace označení palety zajišťuje systém SIEMENS Simatic S7–200 doplněný o displej TD400C. Zařízení EZP810_4 je navíc opatřeno ochranným krytem. Tímto je zamezeno vniknutí prašných částic do tiskové jednotky a rovněž jsou splněny požadavky na bezpečnost provozu zařízení. Jakmile dojde k otevření dvířek ochranného krytu pracovníkem obsluhy, je uzavřen přívod stlačeného vzduchu a odvětrán tlakový systém. Mechanické řešení konstrukce EZP810_4 umožňuje snadné nastavení výšky aplikované etikety podle skutečné výšky dopravníkové dráhy.   Mezi ostatní funkce zařízení EZP810_4 patří: Kontrola nanesení samolepicí etikety na paletovou jednotku Přečtení čárového kódu SSCC po aplikaci etikety Zaevidování čísla SSCC do databáze vyrobených palet (vstupní databáze pro systém Traceability) Označení nekompletních palet (jiný počet výrobků na paletě – poslední paleta ..) Ruční režim tisku etiket   Řešíte označování palet podle standardu GS1? Neváhejte nás kontaktovat.
Zobrazit detail

Označovací systém EPRIN EZP810_8

Označovací systém EPRIN EZP810_8
Ke splnění požadavků zákazníka byla vyvinuta již šestá modifikace zařízení EZP810_6. V aplikaci se jedná o označování surového kaučuku, který mohou výrobní linky balit do tří různých typů přepravních jednotek. Této situaci bylo nutné přizpůsobit pozici etiket podle konkrétní výrobní šarže (svisle/vodorovně, v ose palety/mimo osu nebo v různé výšce od dopravníku).. Náročné požadavky bylo možné splnit pouze díky nestandardnímu řešení a konstruktéři společnosti EPRIN přistoupili k vývoji unikátního zařízení. Prezentace řešení, návrh celku nebo dokumentace jednotlivých dílů probíhaly v 3D CAD systému Solid Works, který společnost úspěšně používá již několik let. Výsledkem práce konstruktérů a techniků naší společnosti je „zařízení šité na míru podle požadavků zákazníka“. Řešíte podobnou situaci? Neváhejte nás kontaktovat.
Zobrazit detail
Spolupracujeme s významnými partnery
Více než 27 let zkušeností v oboru automatické identifikace
Umíme svoji práci a rozumíme Vašim potřebám
Kontakt
BrnoPodnikatelská 2956/6, B3, Brno +420 538 707 200
Zaregistrujte se k odběru novinek
Projevením souhlasu souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů pro účel zasílání obchodních sdělení. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Podrobnosti najdete v Podmínkách ochrany osobních údajů.
Newsletter