Eprin
CZ|EN
Domovská stránkaŘešeníPřípadové studieOdvětvíPotravinářstvíAutonomní pracoviště tisku a evidence paletových etiket

Autonomní pracoviště tisku a evidence paletových etiket

Tuto aplikaci využívají někteří čeští a moravští vinaři k označení skupinových a paletových balení svých produktů. Získávají tak precizně označené produkty a přesné informace o jejich pohybu.

Popis řešení

Skupinová balení, mohou to být kartony nebo lahve zabalené do fólie, jsou označována etiketou, která obsahuje informaci o názvu odrůdy, označení produktu, čárový kód balení a počtu kusů. Tisk etiket a jejich aplikace na kartony probíhá automaticky pomocí aplikátoru a tiskárny na základě údajů z databáze výrobce.
Evidence a současná kontrola přítomnosti etikety a čárového kódu je zajištěna stacionárním snímačem, jehož činnost je aktivována čidlem. Údaje ze snímače jsou přenášena do počítače, kde se s časovou značkou ukládají do databáze. Díky tomu má zákazník evidenci a přehled o každém vyrobeném kartonu s možností dalšího zpracování dat ( filtrování, součtování).
Označené kartony postupují do oddělení paletizace, kde jsou obsluhou nakládány na paletu. Palety jsou tvořeny vždy jedním druhem produktu. Po jejím zaplnění obsluha načte etiketu z kartonu a vygeneruje se paletová etiketa s údaji o názvu odrůdy, počtu lahví v balení, počtu skupinových balení na paletě, označení produktu, čárové kódy lahve a skupinového balení, datum a čas sestavení palety a unikátním SSCC kódem. Data kódu se ukládají v databázi a v případě potřeby umožňují pozdější dohledání informací o paletě a výrobcích, které obsahovala a její distribuci.
Aplikace nevyžaduje žádné specifické podmínky pro integraci. Je plně autonomní, připojena přes sériový kabel do PC, kde lze provádět úpravu etiket a databáze prostřednictvím dodaného software Label Gallery. Jeho ovládání je snadné, způsobem „step by step“ a nevyžaduje nadstandardní uživatelské znalosti obsluhy

Přínosy pro zákazníka

  • Úspora nákladů na obalový materiál a označení výrobků
  • Precizní označení výrobků
  • Evidence výrobků
  • Eliminace náhodných chyb
  • Úspora pracovních sil
  • Zpětná dosledovatelnost (traceability)
Autonomní pracoviště tisku a evidence paletových etiket
Umíme svojí práci a rozumíme Vašim potřebám. Více než 30 let zkušeností v oboru automatické identifikace.
Kontaktujte nás
Evrospká unie
Tento projekt INOVATIVNÍ SYSTÉM SLUŽEB PODPORUJÍCÍCH AUTOMATIZACI je spolufinancován Evropskou unií.
Ministerstvo průmyslu a obchodu
South Moravia
This international sales marketing campaign was realized with the financial support of the South Moravian Region through the Project „Centre for International Trade“
Centre trade