Eprin
CZ|EN

Systém pro lokalizaci v reálném čase

RTLS lokalizace je řešení pro přesný monitoring pohybu čipů v definovaném prostoru a v reálném čase.
Námi dodávané lokalizační řešení společnosti Sewio Networks pomáhá zlepšit viditelnost nejen výrobních procesů, objevit slabá místa, zrychlit operace a zefektivnit klíčové procesy.
 
Svojí podstatou doplňuje systém GPS a lze jej dokonale využít a nasadit uvnitř a vně budov, výrobních hal nebo v jiných prostorách.
RTLS_Studio_3

Hlavní výhody RTLS lokalizace

  • Dokonalá přesnost sledování objektů až na 30 cm
  • Baterie v aktivním tagu vydrží až 5 let
  • Pozici lze sledovat i ve 3D zobrazení v osách X, Y, Z
  • Páteřní systém kotev je jednoduše napájen přes PoE
  • Rozšiřitelnost systému pouhým připojením dalších kotev
 

Jak RTLS lokalizace funguje?

 
RTLS_Infrastruktura_1
Důležitým prvkem lokalizačního řešení je sada antén (tzv. kotvy), které jsou v prostoru 3-7 metrů nad zemí rozmístěny do mřížky v max. vzdálenosti 20 x 20 metrů a tvoří páteřní komunikační systém pro komunikaci s aktivními čipy (tzv. tagy) a pro přenos dat o jeho pozici. Kotvy mají přiděleny jednotlivé IP adresy a díky tomu je jejich konfigurace přehledná a vysoce efektivní přes SW nástroje z kanceláře.
 
Přes tyto nástroje je také kontrolována konfigurace čipů anebo jejich případná SW údržba zajišťující lepší funkcionalitu. Správné nastavení kotev a čipů má obrovský význam na výkonnost celého lokalizačního systému.

Infrastruktura a hardware

K lokalizaci objektů přes RTLS platformu jsou používána hardwarová zařízení, která shromažďují signály UWB a přenášejí je na server RTLS, kde je pozice vypočítávána vyhodnocovacím nástrojem.
UWB-Anchors-5
 
V lokalizačním systému jsou kotvy elektronická zařízení, která detekují UWB pulzy emitované UWB tagy a předávají je lokalizačnímu serveru pro výpočet pozic tagů.
 
Náklady na lokalizační projekty UWB jsou nyní srovnatelné s RFID, Wi-Fi nebo BLE, a přesto poskytují bezkonkurenční přesnost, spolehlivost a škálovatelnost.
UWB-Tags-Main-Image-1200x915
 
Tagy jsou malá elektronická zařízení, která jsou připojena k objektům, které je potřeba sledovat. Tagy vysílají signály, které jsou přijímány kotvami a předávány na lokalizační server pro výpočet polohy tagu.
 
Tagy se používají pro sledování aktiv, sledování vozidel, analýzu materiálových toků, sledování pracovníků z bezpečnostních důvodů a další.
Real-time-Location-Status-v1-600x418

Software

Celý lokalizační systém je podpořen integrovanou SW aplikací RTLS Studio. Součástí této aplikace, která je určená pro instalaci na server, jsou nástroje pro správu a vizualizaci pohybu čipů, analytické nástroje ale také programátorské nástroje pro snadnou integraci vašeho nadřazeného systému.
RTLS_Studio_2
 
RTLS Studio je softwarový balíček, který umožňuje hladkou instalaci, nasazení, údržbu a kontrolu platformy pro lokalizaci. 
 
RTLS Studio je dodáváno formou licencí k prvkům objednaného lokalizačního řešení na 1 anténu, 1 licence.
SAGE_Analytics_2
 
SAGE Analytics je revoluční softwarová služba součástí RTLS Studia poskytující důležitá fakta a relevantní informace o pohybu ve vašem zařízení.
 
Nástroj je jednoduše přístupný, vše v jednom kompaktním řídicím panelu, který vám pomůže zlepšit viditelnost procesů, objevit slabá místa, vyhodnotit rychlosti, historické trasy urychlit logistiku, urychlit operace a zefektivnit klíčové procesy.

Vývoj a úpravy

V oblasti hardware poskytujeme široké možnosti v návrhu krytu tagu pomocí 3D modelace a 3D tiskáren, kdy je kryt tagu zvolen zákazníkem. Nejčastěji jsou však vybírány standardní kryty z nabídky výrobce.

Možnosti a úpravy hardware či nebo software jsou závislé na každém projektu individuálně.

Software je možné pomocí nástrojů HTTP API s Websocket nebo Rest rozhraní napojit na naši nebo zákaznickou aplikaci.

 
Sewio-UWB-RTLS-Anchors-and-Tags
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Umíme svojí práci a rozumíme Vašim potřebám. Více než 30 let zkušeností v oboru automatické identifikace.
Kontaktujte nás
Evrospká unie
Tento projekt INOVATIVNÍ SYSTÉM SLUŽEB PODPORUJÍCÍCH AUTOMATIZACI je spolufinancován Evropskou unií.
Ministerstvo průmyslu a obchodu
South Moravia
This international sales marketing campaign was realized with the financial support of the South Moravian Region through the Project „Centre for International Trade“
Centre trade