Eprin
CZ|EN
Domovská stránkaŘešeníPřípadové studieOdvětvíStrojírenstvíEtiketovací zařízení pro označování EUR palet ze dvou stran na otočné dráze

Etiketovací zařízení pro označování EUR palet ze dvou stran na otočné dráze

Etiketovací zařízení pro označování EUR palet ze dvou stran na otočné dráze
Společnost EPRIN je zkušeným dodavatelem řešení pro automatizaci výroby. Každý projekt však má svá specifika a žádné řešení není stejné. Vždy je „ušito“ přesně podle potřeb zákazníka. Příkladem je systém vyvinutý pro jednoho z největších tuzemských výrobců minerálních vod – akciovou společnost Poděbradka. Zadání bylo jasné - navrhnout a zrealizovat označování EUR palet, které jsou naložené hotovými výrobky a ovinuté smrštitelnou fólií, samolepicí etiketou.

Popis řešení

Firma EPRIN navrhla a dodala etiketovací zařízení, které sestává z tiskárny – tiskne etiketu, aplikátoru – nalepí etiketu na paletu, snímače čárového kódu – kontrola dat etikety a komunikační jednotky – řízení. Lahve s minerální vodou naložené na paletě a ovinuté smrštitelnou fólií jsou unášeny na dopravníku do místa označení. Zde se paleta pozastaví.
Na tiskárně, integrované do zařízení, se vytiskne etiketa s údaji o paletě a naložených výrobcích a okamžitě je aplikátorem nanesena na paletu. Pak je paleta na otočné dráze otočena, rameno aplikátoru se posune po vnitřním lineárním vedení a označí paletu i z boční strany. Okamžitě po označení jsou obě nanesené etikety přečteny vestavěným snímačem čárového kódu. Tím je zajištěna 100% kontrola označení palety, čitelnosti etikety a údajů na etiketě.
V případě, že načtená data neodpovídají údajům v řídícím PC, zopakuje se celý krok aplikace a verifikace etikety. Data pro tisk etikety se generují z řídící aplikace společnosti EPRIN , ApliControl, která je spuštěna na řídícím PC. Je to softwarový produkt, vytvořený společností EPRIN, který zajišťuje výměnu potřebných dat pro tisk paletových etiket ve vlastním prostředí a do nadřazeného informačního systému MFG/PRO.
Některá data zadává obsluha ručně. Obvykle se tak děje při zahájení výroby nebo její změně. Pak už zařízení pracuje zcela samostatně - tiskne etikety s textem a čárovým kódem v návaznosti na řídící systém výroby a nanáší je na palety. Po označení paleta pokračuje po dopravníku do skladu.
Tato aplikace je velmi podobná dalším realizacím firmy EPRIN, ale právě zde je dobře patrný individuální přístup, při kterém bylo využito stávající technické vybavení zákazníka a celý systém byl přizpůsoben konkrétním specifikům, aniž by zvýšil investiční náklady klienta.

Technické údaje

 • Rozměr etiket: 148 x 210mm (A5)
 • Výrobek: Balení výrobků na paletách EUR
 • Integrace: Výměna signálů s řídícím PLC výrobní linky, řídící software ApliControl, ON-LINE tisk etiket.
 • Výkon: 90 ks/hod

Přínosy pro zákazníka

 • Řízení pracoviště v reálném čase
 • Zpětná dosledovatelnost (traceability) materiálů použitých pro výrobu v souladu s nařízením ES 178/2002
 • Úspora času při označování
 • Úspora materiálu – tiskne se pouze potřebný počet etiket
 • Přesná aplikace etikety
 • Začlenění do plně automatizovaného provozu

Použitý hardware a software

 • Softwarový produkt ApliControl vytvořený společností Eprin spol. s r.o.
 • Lineární vedení
 • Komunikační jednotka ADAM s rozhraním RS 485
Spotřební materiál: Reflexní papír
Umíme svojí práci a rozumíme Vašim potřebám. Více než 30 let zkušeností v oboru automatické identifikace.
Kontaktujte nás
Evrospká unie
Tento projekt INOVATIVNÍ SYSTÉM SLUŽEB PODPORUJÍCÍCH AUTOMATIZACI je spolufinancován Evropskou unií.
Ministerstvo průmyslu a obchodu
South Moravia
This international sales marketing campaign was realized with the financial support of the South Moravian Region through the Project „Centre for International Trade“
Centre trade