Eprin
CZ|EN
Homepage / Solutions / Case studies / Branch / EngineeringPřesné aplikátory etiket A4 pro určené pozice na paletách

Přesné aplikátory etiket A4 pro určené pozice na paletách

Společnost Bramac, jeden z předních výrobců ve stavebnictví, chtěla ve svém výrobním procesu plně zautomatizovat označování EURO palet samolepicí etiketou. Firma EPRIN u tohoto zákazníka musela řešit dva specifické požadavky: aplikace etikety na paletu z přední strany a velikost etikety, kterým byl v tomto případě neobvyklý formát A4. EPRIN pro tuto zakázku vyvinul speciální etiketovací systém, který etiketu na paletu nejen nanáší, ale také ji tiskne v ON-LINE režimu.
Oznacovani_palet_etiketou_A4_1
Oznacovani_palet_etiketou_A4_2
Oznacovani_palet_etiketou_A4_3

Přínosy pro zákazníka

  • úspora pracovní síly
  • úspora materiálu – sjednocení dvou etiket v jednu
  • přesná aplikace etikety na určenou pozici
Etiketovací systém je zařazen na konec výrobní linky kam přijíždějí EURO palety naložené hotovými výrobky. Ty jsou na paletě zafixované a celá paleta je ovinuta smrštitelnou fólií. Dříve na tomto místě stával pracovník, který z archu odejmul barevnou „firemní“ etiketu , nalepil ji na čelní stranu palety a stiskem tlačítka odeslal paletu do skladu. Etiketa v té době neobsahovala žádné identifikační údaje o obsahu palety, tj. druh výrobku, počet kusů na paletě, číslo šarže atd. Tyto informace obsahovala až další, doplňující etiketa, která byla tištěna samostatně a ručně dolepována na základní barevnou etiketu.

Zařízení společnosti EPRIN aplikuje na paletu „firemní“ etiketu formátu A4 automaticky a odpovídající identifikační údaje jsou na ni vytištěny před jejím použitím podle aktuálních požadavků výroby. Eliminuje se tak dvojí označování a dvě etikety jsou sloučeny v jednu. Navíc etiketa je vždy aplikována přesně na stejnou pozici.

Hlavní částí etiketovacího systému společnosti EPRIN je aplikátor Collamat 3620, který ve standardním provedení umožňuje aplikaci etikety o šíři maximálně 165 mm. Díky speciálním úpravám, které realizovala firma Eprin, dokáže tento stroj aplikovat etikety široké až 210 mm. Vlastní tisk je proveden technologií INK-JET která byla integrována do etiketovacího systému na přání zákazníka.

Data pro tisk jsou zčásti zadávána ručně obsluhou, většinou směnovou vedoucí na začátku výroby, a zčásti se získávají z tiskárny (datum, čas apod.). Etikety se pak tisknou a aplikují plně automaticky.

Po příjezdu a zastavení palety zašle řídící jednotka výrobní linky PLC do etiketovacího zařízení signál START APLIKACE. Po označení palety etiketovací zařízení zašle do PLC signál KONEC APLIKACE a paleta následně pokračuje po dopravníku do skladu. Operátor výrobní linky je o stavu zařízení průběžně informován výstupním signálem. Tím je světelný a zvukový signální sloupec, který indikuje stavy systému.

Bezpečnost provozu a ochranu jednotlivých zařízení zajišťuje nosný rám a ochranný kryt z hliníkových profilů s výplněmi z průhledného polykarbonátu. Tím je zajištěn bezpečný chod pneumatické části systému a navíc jej chrání proti znečištění.

Spokojenost zákazníka, splnění jeho požadavků a představ, stejně tak i funkčnost a spolehlivost systému automatického označování palet etiketou formátu A4 dokládá fakt, že společnost Bramac si pro své výrobní závody objednala u firmy Eprin celkem tři etiketovací systémy.
 

Technické údaje

Rozměr etiket: 210 x 297mm, 160 x 297mm
Výrobek: Balení střešní krytiny na paletě EUR
Pozice etikety: Na čelní straně palety 1200mm
Výkon: 90 ks/hod.
Integrace: Výměna signálů s PLC výrobní linky, integrace systému INK-JET pro potisk etiket
 
 

Použitý hardware a software

  • Řídící jednotka SIEMENS
  • Program pro řídící jednotku SIEMENS
  • Speciální úprava pro aplikaci etiket šiře 210 mm
Eprin

Zaujala vás naše aplikace pro automatické sestavení, evidenci a označení palet?

Navrhneme pro vás aplikaci na míru.
Můžete nás rovnou
Kontaktovat
We know our job and understand your needs. More than 28 years of experience in automatic identification.
Kontaktujte nás