Eprin
CZ|EN
Domovská stránkaŘešeníPřípadové studieOdvětvíAutomotiveDodáváme dokonalé technologie pro tisk etiket řízený výrobní linkou

Dodáváme dokonalé technologie pro tisk etiket řízený výrobní linkou

Mnoho velkých výrobních závodů využívá ke své produkci automatizované výrobní linky se snadnou obsluhou. Stejnou vlastnost by měly mít i další části výrobního zařízení, které jsou dodatečně integrovány. Tomuto trendu plně vyhovuje aplikace NiceLabel, která je sofistikovaným, komplexním řešením navrhování, výroby a tisku etiket. Díky němu výrobce získal možnost vlastního označovaní výrobků bez nutnosti zaměstnat specializovaného pracovníka.
 

Přínosy pro zákazníka

  • Eliminace náhodných chyb
  • Uživatelsky nenáročné (obsluha nepotřebuje ovládat práci s PC)
  • Úspora času
  • Úspora pracovních sil
  • Úspora prostředků na označení výrobků (výrobce je zcela soběstačný, tiskne etikety podle aktuální potřeby)
  • Nenáročná integrace
  • Otevřená aplikace s možností dalších úprav bez nutnosti dodatečných investic
Aplikaci používá výrobce komponent pro automobilový průmysl v závěru výrobního procesu k označování svých produktů. Jeho potřeby zajišťují tři programy, z celkových pěti, softwarového paketu Label Gallery True Pro: Label Gallery Plus, který je určen pro tvorbu a navrhování etiket a jejich předloh, Label Gallery Form, - program pro vytvoření formuláře plochy obrazovky, kterou využívá obsluha pro tisk etiket a Labell Gallery Watch - sleduje dění na okolní síti a periferiích počítače a zajišťuje jejich komunikaci
Výhodou Label Gallery Form je, že správci (vedoucímu výroby nebo IT pracovníkovi) umožňuje přizpůsobit pracovní plochu monitoru počítače, která se zobrazuje obsluze. Pracovník, obsluha, následně vidí a používá jen části etikety/pole, které nezbytně potřebuje ke své práci. Není zahlcen informacemi, nemá přístup k funkcím, které nepotřebuje. Tím se snižuje možnost lidské chyby na minimum.
Aplikace je do výrobní linky integrována za tester, který kontroluje kvalitu hotových produktů. Po kontrole vyšle tester informaci o typu výrobku a výsledku testu společně s impulsem k tisku. V automatickém režimu bezprostředně následuje tisk etikety pro konkrétní, testerem přezkoušený výrobek bez jakéhokoliv zásahu obsluhy. Ta pouze etiketu nalepí na hotový produkt.

Pokud se stane, že se etiketa po tisku poškodí nebo jinak znehodnotí, může obsluha přepnout program do ručního režimu a provést opakovaný tisk nebo provést změnu některého údaje na etiketě (např. sériové číslo). Ovšem pouze v případě, že je k takové operaci oprávněna v nastavení programu.

Díky této aplikaci je výrobce plně soběstačný v označování svých produktů. Flexibilita systému umožňuje pružně reagovat na potřeby výroby a současně poskytuje ochranu proti náhodným chybám: data pro tisk se automaticky přenášejí z výrobní linky přímo do tiskárny/PC bez lidského zásahu. Z hlediska uživatele je ovládání programu velmi snadné a jeho obsluhu lze zredukovat až na zobrazení pouze jednoho údaje, který je potřeba vizuálně zkontrolovat - automatický režim nebo doplnit na základě výzvy - ruční režim (např. „Zapiš barvu“).

U ručního režimu je také možné omezit strukturu i znaky vkládaného údaje zadanou maskou (např. pouze čísla, pouze písmena, dvojčísla, konkrétní čísla apod.). Další nespornou výhodou je, že jakékoliv změny v předloze/ šabloně etikety nebo funkcích může provádět k tomu zmocněný pracovník – správce, aniž by bylo třeba servisní asistence dodavatele.
 

Použitý hardware a software

  • Interface pro komunikaci PLC testeru s PC
  • Návrh etiket, uživatelských obrazovek a konfigurace v NiceLabel PowerForms
Eprin

Zaujala vás naše aplikace pro tisk etiket řízených výrobní linkou?

Navrhneme pro vás aplikaci na míru.
Můžete nás rovnou
Kontaktovat
Umíme svojí práci a rozumíme Vašim potřebám. Více než 30 let zkušeností v oboru automatické identifikace.
Kontaktujte nás
Evrospká unie
Tento projekt INOVATIVNÍ SYSTÉM SLUŽEB PODPORUJÍCÍCH AUTOMATIZACI je spolufinancován Evropskou unií.
Ministerstvo průmyslu a obchodu
South Moravia
This international sales marketing campaign was realized with the financial support of the South Moravian Region through the Project „Centre for International Trade“
Centre trade