Eprin
CZ|EN
Domovská stránka / Řešení / Případové studie / Technologie / Automatické etiketováníEfektivní robotické pracoviště s etiketováním

Efektivní robotické pracoviště s etiketováním

Robotické pracoviště s etiketováním zcela jistě patří do vyšší třídy zařízení v oblasti inteligentní automatizace, která ziskovým a dostupným řešením i pro firmy střední velikosti.

Využití umělé inteligence, strojového učení nebo rozšířené reality v online obchodě, počítačových hrách nebo ve zdravotnictví je v komerční sféře už samozřejmostí. Stále více se však prosazuje také v průmyslu. Náš zákazník je celosvětová zdravotnická společnost, která se specializuje na výrobu a distribuci léčívých přípravků a zdravotnické technologie pro infuzi, transfúzi a klinickou výživu. Jejich výrobky a služby slouží k péči o kriticky a chronicky nemocné pacienty. Naše zařízení tak musí poskytovat 100% spolehlivost ve všech krocích produkce.

Výhody inteligentní automatizace

  • Vyšší produktivita práce
  • Snížení chybovostinároku na lidské zdroje
  • Pružná reakce na zadání procesu
  • Rychlá návratnost investic
  • Lepší kvalita finálního výrobku
ERP_4

Naše etiketovací robotické pracoviště (ERP) může být součástí výrobní linky. Je sestaveno za účelem označení, verifikace a skládání produktů do balících boxů, které jsou připravovány automatickým pořadačem. Řešení SW aplikace je postaveno na míru potřebám zákazníka a je plně flexibilní pro případy změn ve výrobním cyklu. 

Označení produktu etiketou zabezpečuje přesný a automatický a rychlý aplikátor švýcarské značky Collamat. Verifikace vytištěných informací a kontrola správnosti produktu je prováděna kamerovým systémem Omron Microscan ve speciálním krytém boxu pro zachování stabilních světelných podmínek snímaných informací. Skládání produktů do zákaznických balících boxů je prováděno pomocí robotické paže FANUC.

ERP_3

Úkoly robotického pracoviště ERP

  • Rychlé vytištění a nanesení etikety na produkt.
  • Verifikace správné pozice etikety na produktu.
  • Automatická verifikace správnosti přiřazení produktu a etikety.
  • Robotické založení správně označených produktů do zásobníku v předvoleném množství.
  • Vyřazení nevyhovujících produktů.

Jak zařízení funguje?

Zadání pro výrobu se provádí na ovládacím panelu. Aplikační cyklus se spustí v okamžiku, kdy obsluha založí produkty na dopravník. Součástí řešení je přesný aplikátor etiket Collamat, který je doplněn kolmým pístem pro správné nanášení etiket. Horní a dolní poloha pístu aplikátoru je spolehlivě indikována čidly. Aplikační hlava je vybavena gumovou vrstvou pro dobré nalepení etikety a snadné najíždění etikety v aplikátoru umožňuje přifukovací trubička.

Jakmile je etiketa nanesena a potištěna na produktu je dalším krokem verifikace správnosti údajů na etiketě a kontrola správnosti produktu pomocí kamerového systému Omron Microscan nebo Keyence.

Poslední součástí je robotická paže FANUC se sofistikovaným systémem savek, která přenáší daný produkt do balícího boxu na linku.

ERP_1
ERP_2
Každá aplikace je spojena s určitou výzvou nebo potenciální příležitostí. Bez ohledu na manipulační aplikaci je naším cílem navrhnout efektivní řešení pro zvýšení vaší produktivity. Rádi se s Vámi podělíme o své zkušenosti z výrobních procesů pro řešení automatizace a podíváme se, jaké jsou zde příležitosti ke zlepšení.
Eprin

Zaujalo vás naše řešení robotizace?

Navrhneme pro vás aplikaci na míru.
Můžete nás rovnou
Kontaktovat
Umíme svojí práci a rozumíme Vašim potřebám. Více než 28 let zkušeností v oboru automatické identifikace.
Kontaktujte nás
Evrospká unie
Tento projekt INOVATIVNÍ SYSTÉM SLUŽEB PODPORUJÍCÍCH AUTOMATIZACI je spolufinancován Evropskou unií.
Ministerstvo průmyslu a obchodu