Eprin
CZ|EN

Efektivní robotické pracoviště s etiketováním

Robotické pracoviště s etiketováním zcela jistě patří do vyšší třídy zařízení v oblasti inteligentní automatizace, která ziskovým a dostupným řešením i pro firmy střední velikosti.

Využití umělé inteligence, strojového učení nebo rozšířené reality v online obchodě, počítačových hrách nebo ve zdravotnictví je v komerční sféře už samozřejmostí. Stále více se však prosazuje také v průmyslu. Náš zákazník je celosvětová zdravotnická společnost, která se specializuje na výrobu a distribuci léčivých přípravků a zdravotnické technologie pro infuzi, transfúzi a klinickou výživu. Jejich výrobky a služby slouží k péči o kriticky a chronicky nemocné pacienty. Naše zařízení tak musí poskytovat 100% spolehlivost ve všech krocích produkce.

Výhody inteligentní automatizace

  • Vyšší produktivita práce
  • Snížení chybovostinároku na lidské zdroje
  • Pružná reakce na zadání procesu
  • Rychlá návratnost investic
  • Lepší kvalita finálního výrobku
fanuc_lrmate200iD_4

Robotické pracoviště ERP je vybaveno ovládacím panelem, na kterém se provádí prvotní zadání výrobní dávky. Aplikační cyklus je spuštěn v okamžiku, kdy obsluha založí produkty na dopravník. Součástí řešení je manipulační jednotka produktů na karuselový pás, který je vstupním místem do robotického pracoviště. Aplikační proces provádí přesný aplikátor etiket COLLAMAT, který je doplněn kolmým pístem pro správné nanášení etiket na produkty. Horní a dolní poloha pístu aplikátoru je spolehlivě indikována čidly. Aplikační hlava je vybavena přifukovací trubičkou, která zajišťuje snadné najíždění etikety a gumovou vrstvou pro její precizní nalepení na produkt.

Jakmile je etiketa nejdříve vytištěna a poté nanesena na produkt, je dalším krokem verifikace správnosti dat na etiketě a kontrola produktu pomocí kamerového systému OMRON MICROSCAN nebo KEYENCE.

ERP_3

V posledním kroku robotické pracoviště pomocí robotické paže FANUC vybavené sacími ventily, přemisťuje produkty z karuselu do balících boxů na výrobní linku. Balící boxy jsou pak nadále zpracovávány v dalších procesech a postupně distribuovány na koncové adresy zákazníků zdravotnického vybavení.

Úkoly robotického pracoviště ERP

  • Přesná a bezchybná manipulace s produktem.
  • Vytištění dat na etiketu a nanesení etikety na produkt.
  • Verifikace dat na etiketě a správné pozice na produktu.
  • Robotická manipulace produktu do šablony a založení do zásobníku v předvoleném množství.
  • Vyřazení nevyhovujících produktů do třídících košů.
ERP_1
ERP_2
Každá aplikace je spojena s určitou výzvou nebo potenciální příležitostí. Bez ohledu na manipulační aplikaci je naším cílem navrhnout efektivní řešení pro zvýšení vaší produktivity. Rádi se s Vámi podělíme o své zkušenosti z výrobních procesů pro řešení automatizace a podíváme se, jaké jsou zde příležitosti ke zlepšení.
Eprin

Zaujalo vás naše řešení robotizace?

Navrhneme pro vás aplikaci na míru.
Můžete nás rovnou
Kontaktovat
Umíme svojí práci a rozumíme Vašim potřebám. Více než 30 let zkušeností v oboru automatické identifikace.
Kontaktujte nás
Evrospká unie
Tento projekt INOVATIVNÍ SYSTÉM SLUŽEB PODPORUJÍCÍCH AUTOMATIZACI je spolufinancován Evropskou unií.
Ministerstvo průmyslu a obchodu
South Moravia
This international sales marketing campaign was realized with the financial support of the South Moravian Region through the Project „Centre for International Trade“
Centre trade