Eprin
CZ|EN
Domovská stránkaŘešeníPřípadové studieOdvětvíStrojírenstvíPřesné aplikátory etiket A4 pro určené pozice na paletách

Přesné aplikátory etiket A4 pro určené pozice na paletách

Společnost Bramac, jeden z předních výrobců ve stavebnictví, chtěla ve svém výrobním procesu plně zautomatizovat označování EURO palet samolepicí etiketou. Firma EPRIN u tohoto zákazníka musela řešit dva specifické požadavky: aplikace etikety na paletu z přední strany a velikost etikety, kterým byl v tomto případě neobvyklý formát A4. EPRIN pro tuto zakázku vyvinul speciální etiketovací systém, který etiketu na paletu nejen nanáší, ale také ji tiskne v ON-LINE režimu.
Oznacovani_palet_etiketou_A4_1
Oznacovani_palet_etiketou_A4_2
Oznacovani_palet_etiketou_A4_3

Přínosy pro zákazníka

  • úspora pracovní síly
  • úspora materiálu – sjednocení dvou etiket v jednu
  • přesná aplikace etikety na určenou pozici
Etiketovací systém je zařazen na konec výrobní linky kam přijíždějí EURO palety naložené hotovými výrobky. Ty jsou na paletě zafixované a celá paleta je ovinuta smrštitelnou fólií. Dříve na tomto místě stával pracovník, který z archu odejmul barevnou „firemní“ etiketu , nalepil ji na čelní stranu palety a stiskem tlačítka odeslal paletu do skladu. Etiketa v té době neobsahovala žádné identifikační údaje o obsahu palety, tj. druh výrobku, počet kusů na paletě, číslo šarže atd. Tyto informace obsahovala až další, doplňující etiketa, která byla tištěna samostatně a ručně dolepována na základní barevnou etiketu.

Zařízení společnosti EPRIN aplikuje na paletu „firemní“ etiketu formátu A4 automaticky a odpovídající identifikační údaje jsou na ni vytištěny před jejím použitím podle aktuálních požadavků výroby. Eliminuje se tak dvojí označování a dvě etikety jsou sloučeny v jednu. Navíc etiketa je vždy aplikována přesně na stejnou pozici.

Hlavní částí etiketovacího systému společnosti EPRIN je aplikátor Collamat 3620, který ve standardním provedení umožňuje aplikaci etikety o šíři maximálně 165 mm. Díky speciálním úpravám, které realizovala firma Eprin, dokáže tento stroj aplikovat etikety široké až 210 mm. Vlastní tisk je proveden technologií INK-JET která byla integrována do etiketovacího systému na přání zákazníka.

Data pro tisk jsou zčásti zadávána ručně obsluhou, většinou směnovou vedoucí na začátku výroby, a zčásti se získávají z tiskárny (datum, čas apod.). Etikety se pak tisknou a aplikují plně automaticky.

Po příjezdu a zastavení palety zašle řídící jednotka výrobní linky PLC do etiketovacího zařízení signál START APLIKACE. Po označení palety etiketovací zařízení zašle do PLC signál KONEC APLIKACE a paleta následně pokračuje po dopravníku do skladu. Operátor výrobní linky je o stavu zařízení průběžně informován výstupním signálem. Tím je světelný a zvukový signální sloupec, který indikuje stavy systému.

Bezpečnost provozu a ochranu jednotlivých zařízení zajišťuje nosný rám a ochranný kryt z hliníkových profilů s výplněmi z průhledného polykarbonátu. Tím je zajištěn bezpečný chod pneumatické části systému a navíc jej chrání proti znečištění.

Spokojenost zákazníka, splnění jeho požadavků a představ, stejně tak i funkčnost a spolehlivost systému automatického označování palet etiketou formátu A4 dokládá fakt, že společnost Bramac si pro své výrobní závody objednala u firmy Eprin celkem tři etiketovací systémy.
 

Technické údaje

Rozměr etiket: 210 x 297mm, 160 x 297mm
Výrobek: Balení střešní krytiny na paletě EUR
Pozice etikety: Na čelní straně palety 1200mm
Výkon: 90 ks/hod.
Integrace: Výměna signálů s PLC výrobní linky, integrace systému INK-JET pro potisk etiket
 
 

Použitý hardware a software

  • Řídící jednotka SIEMENS
  • Program pro řídící jednotku SIEMENS
  • Speciální úprava pro aplikaci etiket šiře 210 mm
Eprin

Zaujala vás naše aplikace pro automatické sestavení, evidenci a označení palet?

Navrhneme pro vás aplikaci na míru.
Můžete nás rovnou
Kontaktovat
Umíme svojí práci a rozumíme Vašim potřebám. Více než 30 let zkušeností v oboru automatické identifikace.
Kontaktujte nás
Evrospká unie
Tento projekt INOVATIVNÍ SYSTÉM SLUŽEB PODPORUJÍCÍCH AUTOMATIZACI je spolufinancován Evropskou unií.
Ministerstvo průmyslu a obchodu
South Moravia
This international sales marketing campaign was realized with the financial support of the South Moravian Region through the Project „Centre for International Trade“
Centre trade